Login form
Main » 2011 » February » 20 » ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ
10:36 PM
ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ
Хандбалистите на Добруджа спечелиха Купата на България при мъжете, съобщи за „Център спорт” клубният президент и треньор на добричлии Георги Андреев. Неговите възпитаници победиха Шумен с 25:21 гола и по този начин взеха реванш за миналогодишния финал. На полувремето „жълто-зелените” губеха с 10:11 гола. Втората част те започнаха с една единствена цел – да обърнат резултата и да се върнат в Добрич с трофея. При 15:15 добруджанци реализираха 5 безответни гола, с който предрешиха изхода на срещата. За победителите най-резултатен бе Христо Йорданов, който 8 пъти опъна мрежата на противниковата врата. За Шумен с по 5 попадения се отличиха Никола Карастоянов и Стефан Стефанов. Двата отбора, които диктуват модата в родния ни хандбал, предложиха игра на високо ниво, а на вратiтe отлични прояви имаха Иван Иванов – Змея, и Исмет Хаджиев. Купата бе връчена от кмета на Варна Кирил Йорданов. За победителите имаше и златни медали. „Изключително много съм щастлив от успеха, който постигнахме. Поздравявам целия отбор за себераздаването, както и нашите фенове, които ни мотивираха да преследваме успеха от първата до последната минута. В момента сме в бар „Приятели” в Двореца на културата и спорта във Варна, където поливаме успеха", заяви преди броени минути за „Център спорт” Георги Андреев. centersport.org
Views: 833 | Added by: Admin | Tags: dobrich, добруджа, handball, добрич, хандбал, dobrudja | Rating: 0.0/0